Světloléčba fotokabinou Waldmann

vysoce účinné léčení kožních chorob nyní v Medicentru

Informace o celotělové světloléčbě fotokabinou Waldmann UV 1000 KL, která je k dispozici v kožní ambulanci Medicentra.

Působením selektovaného UVB o vlnové délce 311nm neionizovaného záření na kůži dochází k léčení celé řady kožních chorob bez současného nebezpečí poškození kožního povrchu. Účinkuje zcela bez komplikací hojivě, protizánětlivě a protisvědivě. Efekt se zvýrazní v kombinaci s aplikací kortikoidních a pixových –dehtových protizánětlivých extern – což je takzvaná Goeckermanova metoda, která vede ke zlepšení klinického nálezu u psoriasy i různých forem ekzému až o 70% . Výrazně zlepšuje kvalitu života pacientů, kteří již nejsou odkázáni na léčení pouze silnými lokálními kortikoidními preparáty, jenž způsobují při dlouhodobé aplikaci celou řadu nežádoucích účinků. Dále světloléčba svým antipruriginozním (protisvědivým účinkem) nahrazuje celkovou antihistaminickou terapii, čímž má nezanedbatelný ekonomický efekt vzhledem ke snížení preskripce antihistaminik.

Celotělová světloléčba UVB 311nm je určena pro léčení nejen nejčastějších kožních chorob, jako je lupénka, atopický ekzém, akné, vitiligo a seboroická dermatitida, ale i celé řady níže uvedených dalších diagnóz.

Indikace k použití tohoto přístroje : Akne vulgaris Atopická dermatitis,-atopický ekzém chronická polymorfní fotodermatóza Lichen Mycosis fungoides a ostatní lymfoproliferativní nemoci Pruritus-svědění Parapsoriáza Pityriáza Psoriasis vulgaris-lupénka Tinea-chronická plíseň Urticaria pigmentosa, solaris, chronica Vitiligo Na všechny výše uvedené diagnózy možno zcela bez obav 3x týdně aplikovat celotělovou světloléčbu výše uvedeným přístrojem Waldmann UV 1000KL.

Kontraindikací léčby jsou diagnózy kožní rakoviny, včetně nemelanomových nádorů v osobní i rodinné anamnéze, nález mnohočetných pigmentových névů zejména dysplastických, solární alergie, užívání fototoxických senzibilizujících léků, anamnéza vážného kardiovaskulárního onemocnění.

Celková doba léčby je individuální podle efektu léčby a možnosti docházky jednotlivých pacientů, optimální je počet patnácti aplikací. Léčba je zahájena po vstupní prohlídce dermatologem, který rozvrhne léčbu podle fototypu pacienta. V polovině léčby je opět kontrola dermatologem.

Léčba je u pojištěnců v České republice hrazena zdravotní pojišťovnou, pacient jí neplatí. Léčbu hrazenou pojišťovnou může absolvovat dvakrát ročně.

Případné dotazy k fotokabině a jejímu použití prosím směrujte přímo na dermatology MUDr. Přemysla Procházku a MUDr. Kateřinu Hubačovou – tel. 311 746 251.

Pacienti se mohou objednat přímo telefonicky u MUDr. Procházky či MUDr. Hubačové – tel. 311 746 251. Rovněž lze využít objednávkového systému umístěného na webových stránkách Medicentra : www.medicentrum.cz nebo se objednat přímo osobně v kožní ambulanci Medicentra : 1. poschodí, Politických vězňů 40, Beroun – centrum.